حاج سعيد راه افتاد ( البته وبلاگش )

سلام ..

خدا رو شکر تونستم وبلاگ حاج سعيد رو هم قيچی شروعش رو بزنم .

تو اين وبلاگ در نظر دارم بعضی از نکات و مطالبی رو که تا بحال در کلاسهای تفسير جامعه کبيره و شرحی بر دعای کميل دوره های قبل تا حالا توسط حاج سعيد حداديان ذکر شده رو بهمراه مطالب و شعرهای گفته شده در کلاس مداحی رو برای تمام علاقه مندان قرار بدم . انشالله که بتونم واقعا اين کار رو پيگيری کنم و ادامه بدم . اگر دوستان هم آمادگی کمک به اين حقير رو داشتند خيلی خوشحال ميشم .

 

راستی اين تجارت اينترنتی و نوين و ای بی ال و از اين حرفها چی شد . انگار روزی ۱۰۰ نفر بازديدکننده ميان ببينن نتيجه ی اون ای بی اله چی شده . چونکه الان برای نوشتن وقت زيادی ندارم مجبورم اينجوری بگم ..دوست خوبم اونها همش مقدمه برای اين بود که بگم  اينها همه حرفها وو ايده های به ظاهر قشنگيه که غرب برای ما می نويشه اما مناسب برای جامعه و مردم ما نيست و چنين پولهای باد آورده ای در شرع و از نظر همه ی آقايون حرام هستش .  در ضمن مجلس هم ظاهرا و اونجوری که ديشب از يکی از دوستان شنيدم - راست يا دروغش  پای اون - اين نوع کار رو رد کرده و اين نوع فعاليت ممنوع هستش . راستی حتما اين روایت رو شنيديد که مردم در آخرالزمان اگر ربا خوری نکنند هم گردی از ربا روی مالشون می شينه ؟ مواظب باشيم پولهايی رو که در مياريم نذاريم شبهه ناک بشه . پس فردا اينا رو قراره نسل بعدی ما بخورند و مثلا بشن عاشقان و خدمتگذاران  اهل بيت .. پدر و مادرای فردا از اين بچه ها انتظار دارن که احترامشون رو داشته باشند . منی که انشالله مال حلال می خورم شايد نتونم اون طور که بايد احترام پدر و ماردم رو نگه دارم .. ديگه وای به حال اونهايی که ....

 

برای امتحانام دعام کنين .. علی علی 23.gif  01.gif

/ 4 نظر / 30 بازدید
....

يا علی

عليرضا

بهتر بود برنامه هايي كه در خصوص تجارت الكترونيك و نفي آن از سوي سيما و ديگر مسئولين محترم انجام ميشد با حضور يكي از عضاي اين شركت ها صورت ميگرفت، افراد مخالف با اين سيستم هستند به اندازه سر سوزني اطلاع از آن ندارند و فقط ميگويند بد است. بله شايد هم بد باشد ولي اول تحقيق كنيد بعدا محكوم كنيد. ويزيتوري شغل حرامي است ولي فروختن پيكان يك ميليوني به قيمت ۶ ميليون حرام نيست؟ با يك حساب سر انگشتي اگر ۱۰۰ هزار نفر اي بي ال خريداري كنند كه با خريد ايشان يك نرم افزار با ارزش که در قبال آن نيز سود كرده اند ،‌متوجه ميشويد كه پولي كه از مملكت خارج شده است يك دهم واردات يك سال خودرو و لوازم یدکی نميشود. فروش گلد كوئست طي ۴ سال بدون در نظر گرفتن جنس با ارزشي كه در قبال آن وارد شده و سود هايي كه بعضي گرفته اند،‌از هزينه خروج ارز مسافرين محترم به خارج از كشور كه از ما بهتران هستند طي عيد امسال كمتر است. حال ارز اين عزيزان صرف عياشي و لوازم مصرفي شده است. اين سيستم ها فقط مخصوص جهان سوم است ولي چرا؟ چرا مجلس محترم طرح فوريتي براي اشتغال،‌جذب توريست و ... ارائه نميدهد؟

به سوی افق

سلام:باعرض معذرت وتشکر محبت کرديد واما درمورد اين مطلبتون ايده وکار قشنگی انشاالله موفق باشيد هر که شد خاک نشين برگ و بري پيدا کرد سبز شد دانه چو با خاک سري پيدا کرد . دعايتان ميکنم ، پس دعايم کنيد .

بوی پیراهن یوسف

سلام ... در مورد حرکت اين گونه شرکتها و شرکتهايی مانند گلدکوئست سطح اطلاعات مردم ما خیلی پایینه وگرنه اگر میدونستند چه ضرری به منافع ملی میزنه هیچ وقت به این نوع طرح ها روی نمیاوردند و برای این مورد یک نمونه ذکر می کنم ... در مجموع این نوع طرحها پولی که در سطح جامعه جاری هست و به صورت نقدینگی استفاده میشه رو بلوکه میکنند . اون هم بدون هیچ گونه توجیه منطقی ... یعنی از این پول برای افزایش تولید و یا اشتغال زایی استفاده نمیشه ... بحث خیلی طولانیه ولی نتیجه این نوع حرکت در نهایت افزایش تورم . کاهش توان خرید مردم و کم شدن تولید و اشتغال در کشوره ... در جواب دوستمون هم که با برخی حرکتهای غلط در جامعه مقایسه کرده بودند ... هر کدوم از مثالها بحث جداگانه ای رو میطلبه ولی در کل اگر به فرض صحبت شما این گونه حرکتها در جامعه باشند ... غلط هم باشند ... ایا این توجیهی برای حرکت غلط دیگری است ؟؟؟؟ ياعلي