مقدمه تجارت نوين

گفته بودم که ديگه EBL رو بزاريد کنار ... اين هم مقدمه مبحث جديد تجارت نوين

 

تجارت به دو شاخه تبديل ميشه :

۱- تجارت سنتی

۲- تجارت نوين

----------------------------

در تجارت سنتی جنسی که توليد ميشه بايد از مراحل مختلفی از قبيل عمده فروش . دلالها و واسطه ها و نمايندگيهای مختلف عبور کنه تا به دست خريدار اصلی و در واقع بدست مشتری برسه . در اين مسير قيمتها چند درصد چند درصد بالا رفته تا اينکه بعد از رسيدن به دست مشتری بالاتر از دو برابر قيمت اصلی به فروش ميرسه .

 

تجارت نوين مياد اين مشکل رو حل می کنه. در اين تجارت که برای اولين بار توسط يک دوچرخه فروش نزديک ۱۰۰ سال پيش در آمربکا اجرا ميشه .. واسطه ها و دلالها از ميدان تجارت حذف شده و حاصل آن يک سيستم  توليد به مصرف خواهد شد . يعنی بلافاصله کالاهای  توليدی  با قيمت پايين تر به مشتريان اصلی فروخته می شود . خوب فرض کنيم اگر کالايی ۱۰۰ هزار تومنی که پس از دست به دست شدن ۲۲۰ هزار تومان فروخته می شود ( آن هم به خاطر افزايش هايچند درصدی و دست به دست شدن به دست واسطه گران)  در اين روش ۵۰ درصد اين سود به جای رسيدن به دست دلالها و فروشندگان مجازی مستقيم به جيب خود شرکت رفته و به نفع خود شرکت می شود و همچنين ۵۰ درصد به نفع خريدار و مشتری اصلی خواهد شد که اين جنس را ارزان تر از قيمت آخر موجود در بازار خريداری ميکند .

خوب.. حالا اين مشتری بعد از خريد اين جنس می تواند به دوستان و آشنايان خود نيزاين کالا را معرفی کرده و سفارش به خريد آن نمايد . معمولا در خريد و فروش معمولی ما اگر کالايی را به خاطر مرغوبيت به دوستان معرفی کنيم يود خاصی برای ما نخواهد داشت و بحث يود و پول در ميان نيست . اين روش چنين مزيتی را ايجاد کرده که حتی ما به خاطر معرفی کردن اين کالا به دوستان مبلغی را هم به عنوان پورسانت دريافت می نماييم و در ضمن احتياجی به بازارياب تبليغاتی هم نخواهد بود که هم برای شرکت به صرفه خواهد بود که کلی از هزينه تبليغات خود کم کند و هم برای مشتری که علاوه خريد با قيمت پايين مبلغی هم به عنوان پورسانت دريافت نمايد .

خوب اين ها مقدماتی هست برای مبحث بعدی که مربوط است به تجارت نوين شرکت مهندسی پژوهشی نوين .  

هرکی بيشتر می خواد بدونه در اين زمينه هم از طريق گذاشتن کامنت و هم از طريق ست الکترونيکی m_sm14@yahoo.comو يا آف لاين به آيدی nafhe_124 و يا m_sm14  با من تمای داشته باشه .

در ضمن منتظر ادامه مطالب و قسمت اصلی مطالب باشيد .

 

/ 0 نظر / 27 بازدید