چرا باید بگوییم امام خامنه ای؟!

بسم الله الرحمن الرحیم

چرا باید بگوییم امام خامنه ای؟!

غربی ها با سه کلید واژه ی آزادی ، دموکراسی ، و حقوق بشر افکار عمومی را اداره می کردند . شرقی ها با دو کلیدواژه ی مبارزه ی پرولتاریا با امپریالیسم و برابری . امام ( ره ) پنج کلید واژه ی قرآنی را در مقابل آن پنج کلیدواژه قرار دادند .

امام محوری ، امت گرایی ، عدالت گستری ، و دو قطبی مستکبرین – مستضعفین اساس تئوری امام خمینی ( ره ) بود .  

اصل "امامت محوری " مهم ترین کلید واژه بود . سیستم امت – امامت حرف جهان شمول اسلامی بود که در عرصه ی سیاست احیاء شد .

ده سال هر کاری کردیم ، یک رسانه ی غربی پیدا شود که بگوید " امام خمینی " نشد ! همه می گفتند " آیت الله خمینی " .

سال 59 به یکی از اساتید یهودی آلمانی گفته شد : " استاد ! چرا رسانه های شما نمی گویند امام خمینی ؟ " خنده ای کرد و گفت " آخه ما بعضی چیزها را متوجه شدیم! " کیف اش را باز کرد و یک کتاب درآورد . ترجمه ی آلمانی کتاب " ولایت فقیه " امام بود . گفت : آقای خمینی یک تئوری جهانی دارد . وقتی ما بگوییم " امام " ، ایشان بین کشورهای دنیا شاخص می شود . چون کلمه ی " امام " قابل ترجمه نیست . ولی وقتی بگوییم " رهبر " ، این کلمه در فرهنگ غرب بار منفی دارد . دیگر ما ایشان را کنار استالین و موسیلینی و هیتلر قرار می دهیم . کلمه " رهبر " به نفع ما و کلمه ی " امام " به نفع  آقای خمینی است . از طرف دیگر اگر ایشان یک جایگاه دینی دارد ، ما به ایشان می گوییم " آیت الله " ، اما " امام " یک بار معنوی دارد ! از طرفی ایشان آن طور می شود امام امت اسلامی که مسلمان های دنیا را دور خودش جمع بکند! " .

یک رسانه ی غربی یا شرقی را پید نمی کنید که گفته باشد " امام خمینی " . به یکی از رسانه های غربی سقارش آگهی به نام  "امام خمینی(ره)"  با قرار مبلغ 000/60 مارک داده شد که یک آگهی چاپ کنند ، قبول نکردند و نپذیرفتند !

شهریور 58 که در مجلس خبرگان قانون اساسی شهید بهشتی کلمه ی امامت را در قانون اساسی گذاشت ، ریاست آن مجلس با آقای منتظری بود . امام خمینی (ره) گفت شما نمی توانی مجلس را اداره کنی ، برو کنار ، آقای بهشتی اداره کند . وقتی شهید بهشتی آمد اصل پنجم را مطرح کند که ولی فقیه نائب امام زمان و امام امت اسلامی است ، کشور ریخت به هم . بازرگان اعلام استعفای دسته جمعی دولت را کرد . امیر انتظام اعلام کرد که مجلس خبرگان قانون اساسی باید منحل شود . سر یک کلمه کشور ریخت به هم !؟

  امام خمینی ( ره ) از دنیا رفتند  ( و اما پس از امام .......... )

آقای هاشمی رفسنجانی پنج روز بعد از رحلت امام خمینی ( ره ) در دموین خطبه ی اولین نماز جمعه ی بعد از رحلت امام ، راجع به ولایت فقیه دو جمله گفتند . یک : " ما نمی خواهیم بعد از رحلت امام خمینی (ره ) به جانشین ایشان "امام" بگوییم " .....این همه دعوا داشتیم با شرق و غرب ؛ امام حاضر شد شهید بهشتی را قربانی کند برای این کلمه ؛ قانون اساسی پنج بار روی امامت ولی فقیه تاکید کرده ، امام این را از سال 48 مطرح کرده ، شما می گویی نمی خواهیم ؟!!! به اسم اعزار و تکریم امام خمینی (ره) گفتند به جانشین اش نمی گوییم " امام " ! انگار یکی به شما بگوید من چون خیلی شما را دوست دارم ، افکار شما را می خواهم با شما دفن کنم !... جمله ی دوم شان این بود : " خبرگان مرجع تعیین نکرده است " یعنی جانشین امام خمینی نه مرجع است و نه امام .

وقتی ایشان جای ( امام ) گذاشت "رهبر" ،، " امت" شد " ملت " . یعنی عملاً سیستم ملت – رهبر انگلیسی ها را پذیرفتیم و سیستم امت – امامت امام خمینی (ره) را کنار گذاشتیم . وقتی " امت " شد " ملت " ، عناصر امت یعنی " خواهران و برادران قرآنی " که وظایفی مثل امر به معروف و نهی از منکر و ..... مسبت به هم دارند ، تبدیل شدند به عناصر ملت یعنی " شهروند " و " هموطن " . ( قابل توجه برخی مسئولین بی بصیرت !!!)

اما کلمه ی سوم یعنی " عدالت " ؛ مقدس ترین کلمه ای که آقای هاشمی در دوران ریاست جمهوری شان ابداع و تحمیل کردند به نظام اسلامی ، کلمه ی " توسعه " بود . فرق عدالت و توسعه این بود که " عدالت " را خدا و پیغمبر (ص) و علی مرتضی تعریف می کنند ، اما " توسعه" را صندوق بین المللی پول و بانک جهانی و صهیونیست های عالم. در عرصه ی بین الملل هم دو کلیدواژه ی قرآنی " مستکبرین " و " مستضعفین " را ایشان اصلاح کردند و گفتند " مستکبرین " فحش و توهین آمیز است ! به جایش بگوییم " قدرت های جهانی " ! خب وقتی گفتی " مستکبرین" باید با آن ها " مبارزه " کنی ، اما وقتی گفتی " قدرت های جهانی " باید با آن ها تعامل کنی. " مستضعفین " را هم کردند " قشر آسیب پذیر " ؛ یعنی آدم های بی عرضه ای که خودشان پذیرای آسیب اند .

پنج کلید واژه ی قرآنی امام خمینی (ره) که اساس گفتمان نهضت اسلامی بود ، توسط ایشان تغییر پیدا کرد به همان کلیدواژه هایی که دشمنان می خواستند . تا موقعی که کلیدواژه های قرآنی امام خمینی (ره) که راس آن ها امام بودن ولی فقیه است – احیاء نشود ، هر کاری که بکنیم ، وصله و پینه کردن است .

شما هر لعنتی که به ( استکبار جهانی ) بکنید ، این قدر جگر دشمنان نمی سوزد که بگویید " امام خامنه ای "

آیت الله سیدمحمد باقر حکیم پا می شود می رود نجف . از آن جا نامه می نویسد به " حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای " . یک هفته بعد شهیدش می کنند . آن مرد بزرگ می فهمد که باید از آنجا پیغام دهد " امام خامنه ای " . سید حسن نصرالله می فهمد در سخت ترین شرایطی که دارد ، باید بگوید امام خامنه ای ! ما اینجا نشسته ایم و نمی گوییم !؟

م : پایگاه شهدای گمنام مسجد حضرت زینب

/ 5 نظر / 32 بازدید
وطن پرست

واقعا دلت خوشه برادر من................. توی این همه فشاری که به مردم وارد میشه چه از نظر سیاسی چه از نظر فرهنگی چه از نظر اقتصادی!!!!!!!! همه درد شما گفتن امام هست به این آقا .. برادر جان القاب احترام نمیاورد تنها خود فرد هست که باعث احترام میشود.... آیت الله خمینی خود نخواست که امام خطاب بگیرد ولی آنقدر شخصیت بالایی داشت و آنقدر مهرشان بر دلهای ایرانی و غیر ایرانی نشست که خود مردم امام خواندنش..... این آقا با شخصیت کاذبی که دارند شما هم با نوشته هایتان به این شخصیت کاذبی بیشتری میدهید.. برادر جان کمی در خیابان ها قدم بگدار نه در تجریش و مناظق بالا بیا پایین تر و ببین مردم با چه بدبختی دست و پا میزنند...حقوق های کم .کار زیاد خرج فراوان اجاره سرسام آور ... کمی به خود بیا...... دل خانواده های شهدای ما را اینقدر نرنجانید.. که به خداوندی خدا آنها نرفتند که اینها بمانند و اینگونه خونشان را پای مال کنند.. کشوری که مردمانش دسته دسته جمع شدند و سپاه صدام را ساختند و خون جوانان ما را ریختند و کودکان پدر ندیده را بی پدر کرده اند و هزاران جنایاتی کرده اند که هنوز بوی بمب های شیمیایی در خانواده های جانبازان به مشام م

وطن پرست

.......کشوری که مردمانش دسته دسته جمع شدند و سپاه صدام را ساختند و خون جوانان ما را ریختند و کودکان پدر ندیده را بی پدر کرده اند و هزاران جنایاتی کرده اند که هنوز بوی بمب های شیمیایی در خانواده های جانبازان به مشام میرسد.. شد کشور دوست و همسایه ما عراق.....صدها میلیارد کمک های نقدی ارسال شد برای کشور دوستی که خون بهترین های ما را ریخت... اینها درد است که در گلوی نسل سوخته ای چون ما به بغضی تبدیل شده است... شما مانده ای هنوز بر سر امام یا آیت الله!!!!!!!!!!!!

جام شکسته

وقتی ایشان جای ( امام ) گذاشت "رهبر" ،، " امت" شد " ملت " . یعنی عملاً سیستم ملت – رهبر انگلیسی ها را پذیرفتیم و سیستم امت – امامت امام خمینی (ره) را کنار گذاشتیم . وقتی " امت " شد " ملت " ، عناصر امت یعنی " خواهران و برادران قرآنی " که وظایفی مثل امر به معروف و نهی از منکر و ..... مسبت به هم دارند ، تبدیل شدند به عناصر ملت یعنی " شهروند " و " هموطن "

درس عبرت

براساس بعضی از اخبار ،آقای م. خندق ....با آن همه ي اهنّ و تولوپ هاي خود و قوانین به اصطلاح وزارت تابعه و عدم ازدواج با اتباع بیگانه(که خود زمانی مثلا مجری همین قوانین و مچ بگیر محله بود)افتاد توی کوزه (با داشتن نوه و...). ای زرشک!!!!!!!!!!! خدایا رحمت کن حضرت حافظ(ع) و شعر معروفش با مضمون : واعظ و منبر و..آن کار دیگرو ، خلوت ....

واقعا درسته این قدر حرف این بزرگان را می رنیم تا سیستم امت امامتی برگردد و با افتخار میگوییم امام و مرجع ما امام خامنه ای است که خدا نگاه دارش باشد. الهی آمین