لا اکراه فی الدین...


در قرآن اومده " لا اکراه فی الدین " اما نکته جالب اینجاست که عموم به همین یه تیکه می چسبن و بقیه ش رو کاری ندارن . در ادامه ایه می فرماید "قد تبین الرشد من الغی ، فمن یکفر بالطاغوت و یومن بالله فقد استمسک بالعروة الوثقی " راه رشد و کمال مشخص شده و به تعبیری اینجا انتخاب با خود شخصه که راه درست رو انتخاب کنه یا راه اشتباه رو ! این مسئله مثل این می مونه که از بزرگی مشورت بگیریم و بهمون بگه راه درست اینه حالا خود دانی ! مشورتمو عمل کنی موفقی و اگر بهش عمل نکنی سرت به سنگ می خوره . یا اگه بخوایم ادب رو در نظر نگیریم مثل بچه لجبازی می مونه که حرف بزرگترشو گوش نده و در نتیجه پدر یا مادر بهش بگه هر غلطی می خوای بکن ! به خوبی معنای این حرف معلومه ... اما مسئله به این جا ختم نمی شه و در ادامه اومده " و الذین کفروا اولیائهم الطاغوت ، یخرجونهم من النور الی الظلمات اولئک اصحاب النار هم فیها خالدون "
یعنی یادمون باشه کسانی که راه باطل رو انتخاب می کنن هرچند اجباری در انتخاب ندارند و می تونند با اختیاری که خداوند به آنها داده راهی غیر از راهی که خدا دستور داده را انتخاب کنند اما یادشون باشه که نتیجه آن چیزی نیست جز آتش و جهنمی جاودان و همیشگی !

/ 1 نظر / 60 بازدید
تبادل لینک

با سلام تبادل لینک فقط در 2 گام گام اول : این لینک را در سایت خود قرار دهید عنوان : آموزش زبان فرانسه آدرس : http://shop.panizz.com/product.php?id=13 گام دوم : وارد سايت زير شده و لينک خود را درج کنید http://1o2.ir/yhb5x ارادتمند [گل][گل][قلب][لبخند]