اثرات نماز بر بدن از نظر انرژی درمانی و ....

  بسم الله الرحمن الرحیم<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

میدان مغناطیسی بدن انسان

 

هارولد بور از دانشگاه ییل برای اولین بار با انجام یک آزمایش ساده به وجود میدان در اطراف موجود زنده پی برد.او با توجه به یک مولد الکتریکی که در داخل سیم پیچ دوران می کند و جریان تولید می کند سمندری را در یک ظرف آب نمک قرار داد و ظرف را به دور سمندر چرخاند.الکترودهایی که در این ظرف وجود داشتند و به یک گالوانومتر حساس متصل شده بودند یک جریان متناوب را نشان دادند.

هنگامی که بور این آزمایش را بدون وجود سمندر انجام داد گالوانومتر هیچ جریانی را نشان نداد.این بدان معناست که در اطراف موجودات زنده میدانی وجود دارد که خاصیت مغناطیسی هم دارد.بور این وسیله را بر روی دانشجویان خود امتحان کردو مشاهده کرد که این میدان در بدن انسان هم وجود دارد.او این میدان را میدان حیاتی نامید زیرا هرگاه حیات از بین رود میدان حیاتی نیزاز بین میرود به طوری که یک سمندر مرده در دستگاه بود هیچ پتانسیلی را به وجود نمی آورد.

تشکیل میدان مغناطیسی بدن انسان

 

همانطور که میداند در بدن ما میلیونها عصب وجود دارد که کار انتقال پیام در بدن به وسیله تحریک الکتریکی این عصب ها صورت میگیرد. و در اثر شارش بار در اعصاب ما به دور آنها یک میدان تشکیل می شود و میدان بدن ما در اثر فعالیت همزمان میلیونها عصب به وجود می آید.

 

امواج مغزی

 

دستگاه الکتروآنسفالو گرام یا موج نگار مغز 4 نوع منحنی از امواج مغزی ارائه می دهد که عبارتند از :آلفاو بتا و دلتا وتتا. ریتمهای دلتا کندترین امواج مغزی با تناوب از 1تا 3 دور در ثانیه بوده و اغلب در خواب عمیق ظاهر می شوند.بنظر میرسد که ریتمهای تتا که دارای تناوب 4تا 7 دور در ثانیه میباشند به خلق و خو بستگی داشته باشد.ریتمهای آلفا از 8 تا 12 دور در ثاتیه در اوقات تفکر تامل آزاد رخ داده و در اثثر تمرکز حواس و توجه قطع میشوند و بالاخره ریتمهای بتا با تناوب 13 الی 22 دور در ثانیه ظاهرا منحصر به نواحی جلوئی مغز یعنی جائیکه فعالیتهای پیچیده فکری رخ میدهد میباشد.امواج آلفا امواج بسیار مهمی هستند که به وسیله هانس برگر روانپزشک آلمانی کشف گردیدو به گفته او با نوعی هوشیاری و خودآگاهی معطوف به درون ظاهر میشوند و تغییرات فیزیولوژی مهمی در بدن ایجاد میکنند مانند تمرکز و یادگیری.

 

میدان مغناطیسی بدن و امواج مغزی در معرض خطر

 

حتما تا به حال درباره خطرات گوشی های تلفن همراه یا زندگی در نزدیکی نیروگاههای برق شنیده اید. بنابر تحقیقات پروفسورلای امواج مغناطیسی که از نیروگاههای برق یا وسایل برقی انند سشوار ریش تراش پتو برقی و... ساتع میشود به دی ان ای سلولهای مغزی آسیب میرساند و قابلیت ترمیم را درآن ها از بین می برد.

میدانهای مغناطیسی خارجی علاوه بر آسیب به دی ان ای مغز اثر منفی دیگری نیز بر بدندارد .این میدانها باعث خلل در میدان مغناطیسی طبیعی بدن میشودند.همانطور که میدانید حدود 70 درصد بدن ما را آب تشکیل می دهد و مولکولهای آب به صورت دو قطبی هستند و وقتی ما در معرض یک میدان مغناطیسیخارجی قرار میگیریم.این مولکولها درجهت آن میدان قرار میگیرند و این پدیده باعث می شود که نظم میدان مغناطیسی بدن ما به هم بخورد.

 علاوه بر عوامل خارجی یک سری عوامل داخلی نیز وجود دارند که باعث ایجاد خلل در میدان بدن میشوند. مهمترین آنها بارهای الکتریکی ای هستند که در آنها شارش بار در عصب در اطراف آن به وجود می آیند و به صورت الکتریسیته ساکن در بافتهای بدن ذخیره میشوند.و میدانی که در اطراف این بارها به وجود می آید در میدان بدن خلل ایجاد میکند.این بارها به خصوص در نقاطی که تراکم اعصاب بیشتر استذخیره یشوند و به دلیل این که هم تراکم زیادی دارند و هم در نزدیکی عصبهای بیشتر و مهمتری قرار دارند برای بدن به شدت مضرند.

از جمله این  نقاط ناحیه سر و دستها و قسمت مچ پا به پایین است و در بین این 3 قسمت سر اهمیت بیشتری دارد زیرا بارها های ذخیره شده در آن علاوه بر ایجاد خلل در میدان مغناطیسی مغز باعث اغتشاش در امواج مغزی نیز میشوند.

همانطور که گفته شد میدان مغناطیسی بر بدن اثر سو دارند .ما روزانه بیش از چند دقیقه در معرض میدانهایی مثل سشوار یا موبایل نیستیم اما در تمام طول عمر خود در معرض میدانی بسیار قوی تر قرار داریم و آن میدان مغناطیسی زمین است.و عوامل داخلی اغتشاش در میدان بدن ما نیز فعالیتهای حیاتی و اجتناب ناپذیری هستند که در تمام طول عمر ما در جریانند پس چگونه می توان این اثرات سو که باعث خلل در بدن ما و بیماریهایی مانند سرطان میشوند را خنثی کرد؟

باید گفت که خداوند راه حل تمام این سوالات را در یک عمل ساده که امکان انجام آن برای همه افراد وجود دارد و بیش از چند دقیقه هم وقت نمیبرد و هیچ ضرر و عوارضی ندارد به انسان هدیه کرده و آن نماز است.

 

نماز و میدان مغنناطیسی بدن

 

اگر انسان در هر نقطه از زمین رو به قبله باستد میدان مغناطیسی بدنش بر زمین منطبق می شود و در مدتی که در نماز است میدان بدنش منظم میشود.

یکی از نکات جالبی که پرفسور بور به آن دست یافت این بود که دریافت در بدن تمام دانشجویان مونث ماهی یکبار تغییرات ولتاژی شدید ایجاد میشود و میدان بدن آنها به منظمترین حالت خود میرسد و به همین دلیل است که زنان نیازی ندارند که در آن مدت نماز بخوانند.و اخیرا کشف شده علت این که قلب زنان منظم تر از قلب مردها میزند اینست که مردان این تقویت ولتاژ را ندارند.

 

نماز و بارهای الکتریکی زاید بدن

 

همانطوری که اشاره کردیم بارهای زایدی که در اثر تحریکات الکتریکی اعصاب به وجود می ایند هم بر میدان بدن و هم بر امواج مغزی اثر سو دارند و این اثرات در نواحی ای که اعصاب در آن تراکم بیشتری دارند خطرات جدی تری ایجاد می کنند و باید هرچه سریع تر از آن نواحی دور شوند.و به طرز حیرت اوری می بینیم که این نواحی دقیقا نواحی است که در وضو شسته می شوند و بنا بر تحقیقات صورت گرفته بهترین راه دفع این بارهای زائد استفاده از یک ماده رسانا است که سریعتر و ارزان تر و بی ضررترین ماده برای این کار آب است و جالب اینجاست که آب هرچه خالص تر باشد سریعتر بارهای ساکن را از بدن ما به اطراف گسیل میدهد و هیچ مایعی مثل آب خالصی که در وضو به انسان سفارش شده این اثر را ندارد.

با دفع بارهای زائد بدن در وضو امواج مغزی در ایدآل ترین حالت قرار میگیرند.علاوه بر آن حالت تمرکزی که در هنگام نماز در انسان به وجود می آید تشعشع امواج آلفا را به اندازه قابل توجهی بالا می برد و توانائی مغز را نیز در تولید این امواج بالا می برد.

 

 

 

/ 0 نظر / 38 بازدید