صهبای الست

صهبای الست

بسم الله الرحمن الرحیم

 

 

با عرض سلام خدمت شما دوستان و خوانندگان محترم مجموعه وبلاگ های نفحه .. بدين طريق به اطلاع می رساند ..

نمابازار ..بزرگترين سايت فروش آنلاين ( به نقل از سايت های الکسا و آمازون ) و اولين پژوهشکده ی تجارت آنلاين از شما گراميان دعوت می نمايد تا جهت انجام کليه ی امور خريد - فروش و تبليغات در داخل و خارج کشور به اين سايت مراجعه نموده و از مزايای آن در سرتاسر ايران برخوردار شويد . 

باتشکر

مدير بخش ارتباطات خارجه

محمد  سعيدمحمدی 

 

 

 

 

دوری و نزدیکی عارفان

 

عارفی وارسته گفت : جوان عربی را در طواف کعبه با تنی نزار و زرد و ضعیف دیدم که گویی استخوان هایش را گداخته بود . نزدیک رفتم و به او گفتم : گمانم این است که تو محبتی و از محبت بدین سان سوخته ای  . گفتم : آری .  گفتم : محبوب به تو نزدیک است یا دور ؟ گفت : نزدیک . گفتم : مخالف است یا موافق ؟ گفت : موافق و مهربان . گفتم : سبحان الله ! محبوب به تو نزدیک و موافق و مهربان و تو بدین سان زار و نحیف ؟

گفت : ای بطال ! مگر تو ندانسته ای که آتش قربت و موافقت بسی سوزنده تر از آتش دوری و مخالفت است ؟ چه ، در قرب او بیم فراق است  و زوال ، و در بعد او امید وصال . مرا از گفته وی تغییر حالت پدید گشت .

این حکایت می خواهد بگوید : انسان ممکن است بعد از رسیدن به مقامات الهیه ، خدای ناخواسته دچار غرور و عجب شود و به سراشیبی سقوط افتد ، و آنچه را به دست آورده از دست بدهد .

 

 

 

برصیصای عابد

کمثل الشیطان اذ قال للانسان اکفر فلما کفر قال انی بری ء منک انی اخاف الله رب العالمین

اکثر مفسرین قرآن عقیده دارند این آیه نمایشگر سوء عاقبت مردی از بنی اسرائیل به نام برصیصاست .

داستان او بدین قرار است :

مدتی طولانی خدای بزرگ را بندگی کرد ، این بندگی و عبادت کارش را به جایی رساند که صاحب نفس شد ، و نسبت به پاره ای از امور ، دارای بصیرت گشت .

آنان که دچار مرض اعصاب و حالات غیر عادی می گشتند معالجه می کرد ، و از این راه شهرتی بسزا یافت .

زنی صاحب جمال و دارای اصل و نسب و اصالت خانواده به چنان مرضی دچار شد ، وقتی از علاجش به وسیله ی طبیب نا امید شدند ، به توسط برادران نیرومندش به محضر عابد آورده شد . شیطان که در این موقعیت ها ، برای جدا کردن انسان از خدا تمام نیروهایش را به کار می برد ، به وسوسه س آن مرد پرداخت ! و بالاخره او را وادار به عمل قبیح آن هم با یک زن مریض کرد !!

خبر این برنامه به شهر رسید ، او را به محاکمه کشیدند ، و طبق قانون آن روز محکوم به مرگ شد ، به هنگامی که بر بالای دار قرار گرفت ، شیطان در نظرش مجسم شد ، و به او گفت : این خط سیری بود که من برایت فراهم آوردم ، هم اکنون اگر نجات می خواهی بر من سجده کن ، گفت : در حالی که بر دارم چگونه سجده کنم ؟ پاسخ داد : با حالت اشاره ، چون به اشاره ی چشم و ابرو شروع به سجده کرد ، کافر به خدا شد و جان داد ، و به سوء عاقبت و عذاب الیم دچار آمد .

 

 توجه توجه

خيليا دوست داشتند اصل فايل صوتی  غار حرا که توسط خواننده ی معروف عرب سامی يوسف خوانده شده دونلود کنند . پس اينجا رو کليک کنيد


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها:


تاريخ : دوشنبه ٢۱ شهریور ،۱۳۸٤ | ۱۱:٠۳ ‎ب.ظ | نویسنده : جام | نظرات ()
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By Slide Skin:.