صهبای الست

صهبای الست

بسم الله الرحمن الرحیم

چرا باید بگوییم امام خامنه ای؟!

غربی ها با سه کلید واژه ی آزادی ، دموکراسی ، و حقوق بشر افکار عمومی را اداره می کردند . شرقی ها با دو کلیدواژه ی مبارزه ی پرولتاریا با امپریالیسم و برابری . امام ( ره ) پنج کلید واژه ی قرآنی را در مقابل آن پنج کلیدواژه قرار دادند .

امام محوری ، امت گرایی ، عدالت گستری ، و دو قطبی مستکبرین – مستضعفین اساس تئوری امام خمینی ( ره ) بود .  

اصل "امامت محوری " مهم ترین کلید واژه بود . سیستم امت – امامت حرف جهان شمول اسلامی بود که در عرصه ی سیاست احیاء شد .

ده سال هر کاری کردیم ، یک رسانه ی غربی پیدا شود که بگوید " امام خمینی " نشد ! همه می گفتند " آیت الله خمینی " .

سال 59 به یکی از اساتید یهودی آلمانی گفته شد : " استاد ! چرا رسانه های شما نمی گویند امام خمینی ؟ " خنده ای کرد و گفت " آخه ما بعضی چیزها را متوجه شدیم! " کیف اش را باز کرد و یک کتاب درآورد . ترجمه ی آلمانی کتاب " ولایت فقیه " امام بود . گفت : آقای خمینی یک تئوری جهانی دارد . وقتی ما بگوییم " امام " ، ایشان بین کشورهای دنیا شاخص می شود . چون کلمه ی " امام " قابل ترجمه نیست . ولی وقتی بگوییم " رهبر " ، این کلمه در فرهنگ غرب بار منفی دارد . دیگر ما ایشان را کنار استالین و موسیلینی و هیتلر قرار می دهیم . کلمه " رهبر " به نفع ما و کلمه ی " امام " به نفع  آقای خمینی است . از طرف دیگر اگر ایشان یک جایگاه دینی دارد ، ما به ایشان می گوییم " آیت الله " ، اما " امام " یک بار معنوی دارد ! از طرفی ایشان آن طور می شود امام امت اسلامی که مسلمان های دنیا را دور خودش جمع بکند! " .

یک رسانه ی غربی یا شرقی را پید نمی کنید که گفته باشد " امام خمینی " . به یکی از رسانه های غربی سقارش آگهی به نام  "امام خمینی(ره)"  با قرار مبلغ 000/60 مارک داده شد که یک آگهی چاپ کنند ، قبول نکردند و نپذیرفتند !

شهریور 58 که در مجلس خبرگان قانون اساسی شهید بهشتی کلمه ی امامت را در قانون اساسی گذاشت ، ریاست آن مجلس با آقای منتظری بود . امام خمینی (ره) گفت شما نمی توانی مجلس را اداره کنی ، برو کنار ، آقای بهشتی اداره کند . وقتی شهید بهشتی آمد اصل پنجم را مطرح کند که ولی فقیه نائب امام زمان و امام امت اسلامی است ، کشور ریخت به هم . بازرگان اعلام استعفای دسته جمعی دولت را کرد . امیر انتظام اعلام کرد که مجلس خبرگان قانون اساسی باید منحل شود . سر یک کلمه کشور ریخت به هم !؟

  امام خمینی ( ره ) از دنیا رفتند  ( و اما پس از امام .......... )

آقای هاشمی رفسنجانی پنج روز بعد از رحلت امام خمینی ( ره ) در دموین خطبه ی اولین نماز جمعه ی بعد از رحلت امام ، راجع به ولایت فقیه دو جمله گفتند . یک : " ما نمی خواهیم بعد از رحلت امام خمینی (ره ) به جانشین ایشان "امام" بگوییم " .....این همه دعوا داشتیم با شرق و غرب ؛ امام حاضر شد شهید بهشتی را قربانی کند برای این کلمه ؛ قانون اساسی پنج بار روی امامت ولی فقیه تاکید کرده ، امام این را از سال 48 مطرح کرده ، شما می گویی نمی خواهیم ؟!!! به اسم اعزار و تکریم امام خمینی (ره) گفتند به جانشین اش نمی گوییم " امام " ! انگار یکی به شما بگوید من چون خیلی شما را دوست دارم ، افکار شما را می خواهم با شما دفن کنم !... جمله ی دوم شان این بود : " خبرگان مرجع تعیین نکرده است " یعنی جانشین امام خمینی نه مرجع است و نه امام .

وقتی ایشان جای ( امام ) گذاشت "رهبر" ،، " امت" شد " ملت " . یعنی عملاً سیستم ملت – رهبر انگلیسی ها را پذیرفتیم و سیستم امت – امامت امام خمینی (ره) را کنار گذاشتیم . وقتی " امت " شد " ملت " ، عناصر امت یعنی " خواهران و برادران قرآنی " که وظایفی مثل امر به معروف و نهی از منکر و ..... مسبت به هم دارند ، تبدیل شدند به عناصر ملت یعنی " شهروند " و " هموطن " . ( قابل توجه برخی مسئولین بی بصیرت !!!)

اما کلمه ی سوم یعنی " عدالت " ؛ مقدس ترین کلمه ای که آقای هاشمی در دوران ریاست جمهوری شان ابداع و تحمیل کردند به نظام اسلامی ، کلمه ی " توسعه " بود . فرق عدالت و توسعه این بود که " عدالت " را خدا و پیغمبر (ص) و علی مرتضی تعریف می کنند ، اما " توسعه" را صندوق بین المللی پول و بانک جهانی و صهیونیست های عالم. در عرصه ی بین الملل هم دو کلیدواژه ی قرآنی " مستکبرین " و " مستضعفین " را ایشان اصلاح کردند و گفتند " مستکبرین " فحش و توهین آمیز است ! به جایش بگوییم " قدرت های جهانی " ! خب وقتی گفتی " مستکبرین" باید با آن ها " مبارزه " کنی ، اما وقتی گفتی " قدرت های جهانی " باید با آن ها تعامل کنی. " مستضعفین " را هم کردند " قشر آسیب پذیر " ؛ یعنی آدم های بی عرضه ای که خودشان پذیرای آسیب اند .

پنج کلید واژه ی قرآنی امام خمینی (ره) که اساس گفتمان نهضت اسلامی بود ، توسط ایشان تغییر پیدا کرد به همان کلیدواژه هایی که دشمنان می خواستند . تا موقعی که کلیدواژه های قرآنی امام خمینی (ره) که راس آن ها امام بودن ولی فقیه است – احیاء نشود ، هر کاری که بکنیم ، وصله و پینه کردن است .

شما هر لعنتی که به ( استکبار جهانی ) بکنید ، این قدر جگر دشمنان نمی سوزد که بگویید " امام خامنه ای "

آیت الله سیدمحمد باقر حکیم پا می شود می رود نجف . از آن جا نامه می نویسد به " حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای " . یک هفته بعد شهیدش می کنند . آن مرد بزرگ می فهمد که باید از آنجا پیغام دهد " امام خامنه ای " . سید حسن نصرالله می فهمد در سخت ترین شرایطی که دارد ، باید بگوید امام خامنه ای ! ما اینجا نشسته ایم و نمی گوییم !؟

م : پایگاه شهدای گمنام مسجد حضرت زینب


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: امام خامنه ای , رهبری , ولایت فقیه , امت و امامت


تاريخ : یکشنبه ۱۳ تیر ،۱۳۸٩ | ۱:٠٦ ‎ق.ظ | نویسنده : جام | نظرات ()
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By Slide Skin:.