صهبای الست

صهبای الست
نویسنده: جام - پنجشنبه ۱۸ فروردین ،۱۳۸٤

بسس

 

v     علي اكبر ولايتي متولد 1324 شميران تهران

v     فارغ التحصيل پزشكي عمومي و تخصص اطفال از دانشگاه تهران

v     فارغ التحصيل فوق تخصص بيماريهاي عفوني از دانشگاه جان هاپكينز امريكا

v     معاون درماني وزارت بهداري و بهزيستي 9-1358

v     نماينده مردم تهران در دوره اول مجلس شوراي اسلامي 60-1359

v     وزير امور خارجه جمهوري اسلامي ايران در دولت حضرت آيت الله خامنه اي و دولت جناب اقاي هاشمي رفسنجاني 76-1360

v     مشاور مقام معظم رهبري در امور بين الملل

v     عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام

v     عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي

v     عضو هيأت مميزه و دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي و درماني شهيد بهشتي

v     عضو پيوسته منتخب فرهنگستان علوم پزشكي ايران از سال 1369

v     دبير كل مجمع جهاني اهل بيت 81-1378

v     داراي 108 مقاله متفرقه منتشره ، 128 مقاله در مجلات علمي پژوهشي داخلي ، 99 مقاله اايراد شده در كنگره هاي ملي و بين المللي

v     داراي 33 جلد كتاب تحقيقي در موضوعات مختلف و 7 جلد كتب ترجمه

v     برنده جايزه اول پژوهشي استاد دكتر محمد قريب    ،   مدال صلح كشور ايتاليا  ، مدال  طلايي  بوسني-هرزگوين

v     برنده لوح تقدير و جايزه مخصوص كتاب پزشكي سال 1367 و جايزه بهترين كتاب هاي دفاع مقدس 1378

v     دارنده نشان درجه يك دانش و پژوهش از دانشگاه علوم پزشكي ( شهيد بهشتي )

 

 
نویسنده: جام - یکشنبه ۱٤ فروردین ،۱۳۸٤

با تصميم قاطع وارد شده ام و قاطعانه ادامه خواهم داد

مردم ما بسيار هوشمند هستند و مسائل پشت پرده و روى پرده را مى فهمند و بخوبى مى دانند در شرايط پيچيده كنونى دولتى مى تواند سكان اجرايى كشور را دردست بگيرد كه فارغ از وابستگى قبيله اى و جناحى باشد.
نویسنده: جام - جمعه ۱٢ فروردین ،۱۳۸٤

 

مقام بلند و عرفانی حضرت ایت الله حسن زاده آملی بر هیچ کس پوشیده نیست و خصوصا این که برای شخصیتی با اين عظمت ریا و تملق جایگاهی ندارد و لب نمی گشاید مگر در آنچه که به آن علمی داشته باشد .  پس چه شخصیتی باید در مقابل ایشان باشد که اینگونه از روی اخلاص و حد نهایت احترام با او رفتار نماید و وی را مورد خطاب قرار دهد ؟؟!

 

 

به مناسبت برگزاری کنگره بین المللی حضرت زهرا (س) آیت الله حسن زاده آملی صحیفه نور خود را تقدیم رهبر انقلاب می کند و در نامه ای به محضر مقام معظم رهبری می نویسد :

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

این صحیفه ی نور موسوم به (( فص حکمة فی کلمة فاطمیة )) به مناسبت تاسیس کنگره تجلیل و تکریم از عصمة الله الکبری و ثمره شجرة الیقین و احسن منازل القرآن و بقیة النبوة و مشکواه الولایة و الامامة حظرت فاطمه بنت خاتم الانبیاء محمد مصطفی – صلی الله علیه و آله و سلم – که به فرمان همایون و خجسته رهبر عظیم الشأن کشور بزرگ جمهوری اسلامی ايران جناب آیت الله معظم خامنه ای کبیر – متع الله الاسلام و المسلمین بطول بقائه الشریف – در ساری مازندران ایران برگزار می شود . با سلام و تحیت خالصانه و ارائه ارادت بی پیرایه و درود نوید جاوید . به حضور آن قائد ولی وفی و رائد سائس حفی ، مصداق بارز (( ترفع درجات من نشاء )) تقدیم می گردد . و عرض می شود (( یا ایها العزیز جئنا ببضاعة مزجاة ))

 

دادار عالم و آدم همواره سالار و سرورم را سالم و مسرور دارد .

 

حسن حسن زاده آملی ، 14/6/1376 

 
نویسنده: جام - چهارشنبه ۱٠ فروردین ،۱۳۸٤

ص -- صبای نفحه اگر فرصتی نمایاند ..... ه -- همه چی زیباست را دوباره می خوانم .... ب-- به نام ایزد منان کنم رهی آغاز .... ا -- از اول ،  آن ره چند ساله را که جاهل بست 

-----

فرا رسيدن اربعين حسينی را به عموم شيعيان و عزاداران حضرت اباعبدالله الحسين عليه السلام تسليت عرض می نمايم .

 

و اما ...

ما وقع فی الاربعین

 

راوی می گوید : من ( عطیه) روز بیستم صفر همراه جابربن عبدالله انصاری بودم ، وقتی جابر به سرزمین کربلا رسید در شریعه ی فرات غسل کرد و پیراهن پاکیزه ای پوشید . به من گفت : بوی خوش داری ؟ گفتم : سعد ( به ضم سین ) دارم ، قدری به او دادم ، او سعد را به سر و بدنش مالید سپس پیاده به سوی قبر امام حسین علیه السلام آمد وقتی بالای سر حضرت رسید یه بار تکبیر گفت ، سپس بی هوش روی زمین افتاد ، مقداری اب به صورت او پاشیدم . حالش به جا آمد سه بار گفت : یا حسین ، در ادامه گفت : ایا دوست جواب دوست را نمی دهد ؟ سپس وقتی رگ گلوی تو را بریده اند و بین سر و بدنت جدایی انداخته اند چگونه جواب دهی ؟ سلام بر شما ای روح های پاکی که در پیشگاه امام شهید شدید ، سوگند به کسی که محمد مصطفی را به حق مبعوث کرد ما هم شریک هستیم در فوز و ثوابی که شما به آن رسیدید ! من ( عطیه ) به جابر گفتم : چگونه ؟ ما نه دسمنی را پیمودیم و نه شمشیری زدیم اما این شهدا بین سر و بدنشان جدایی افتاده ! کوئکانشان یتیم گشته و زنانشان بیوه شدند ! جابر به من گفت : ای عطیه از دوستم رسول خدا شنیدم که فرمود : هر که گروهی را دوست داشته باشد با آنها محشور خواهد شد و هر که عمل و کار گروهی را دوست داشته باشد در عمل آنها شریک خواهد بود ، سوگند به کسی که محمد مصطفی را به حق مبعوث کرد نیت من و نیت یاران حسین حمایت امام بوده است ( بنابراین در ثواب با آن ها شریک هستیم )

 

 

در همین زمان بود که حضرت زینب و اهل بیت به کربلا رسیدند . حضرت زینب خود را از روی شتر به زمین انداخت و بلند فریاد می زد : وای برادرم ، وای حسین من ، ای دوست رسول خدا ... و ام کلثوم فریاد می کرد : امروز روزی است که پدرم علی مرتضی مرد ، روزی است که سوگ زهرا دوباره سر رسیده است . سکینه ، و فاطمه و دیگر زنان نیز با صدایی که دل و جان را می لرزاند ندبه می کردند ... زنان از روستا آمدند و دور این زنان را گرفتند . سه روز اقامه ی عزا نمودند ....

 

 

اشک و ناله ی دائمی امام زین العابدین علیه السلام

ازامام صادق علیه السلام رواست شده است که : امام زین العابدین (حدود) چهل سال در مصیبت پدر بزرگوارش گریست در حالی که روزها روزه و شب ها به نماز می ایستاد ، چون وقت افطار می شد خدمتگزار ، برابر او آب و غذا برابر او می گذاشت می گفت : آقا جان میل فرمایید . آن حضرت می گفت : چگونه بخورم در صورتی که فرزند رسول خدا گرسنه کشته شد !چگونه آب بخورم در صورتی که فرزند رسول خدا لب تشنه کشته شد . پیوسته این سخن را می گفت و می گریست تا آب و غدا با اشک چشمش مخلوط می شد . همواره این گونه بود تا از دنیا رفت . 

 

 

 
نویسنده: جام - دوشنبه ۸ فروردین ،۱۳۸٤

يا مقلب القلوب و الابصار

يا مدبر اليل و النهار

يا محول الحول والاحوال

حول حالنا الی احسن الحال

خدايا ! به من دوباره فرصتی بنما تا در اين موسم تحول ، بتوانم وجود خاکيم را به روحی جاودانی زينت دهم که کمالات.. در ماورای قفس تنم از سر عشق صهباييت لبريزگردد و زلف دلم را به باده ی طهور ربانيت سرمست گرداند .

يارا ! جلوه ای بنما تا دلم به ناز توجهی دگرگون گردد.

 
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By Slide Skin:.